c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Vienos dienos išvykos

Vykstame į Kelmės krašto muziejų įsikūrusį Kelmės dvaro rūmuose. Muziejaus ekspozicijos išdėstytos trijuose šio ansamblio pastatuose: rūmuose, vartuose ir svirne. Kelmės dvaro ansamblis - valstybės saugomas kultūros paveldo objektas, vertinamas kaip retai išlikusi baroko stiliaus Lietuvos provincijos dvaro sodyba. Daugiau kaip 300 metų Kelmės dvarą valdė lenkų kilmės bajorai Gruževskiai (Gruzewski). Muziejus siūlo keletą linksmų, mokiniams (ir ne tik) tikrai patiksiančių edukacinių programų:
Indėnų buitis ir žaidimai:
Dalyviai yra supažindinami su Karlo May - Amerikos indėnų buities ekspozicija, kviečiami pasėdėti indėniškame vigvame ir, skambant indėniškai muzikai, pasiklausyti pasakojimo apie indėnų gyvenimo papročius, atlikti keletą praktinių užduočių su indėniško rašto pavyzdžiais. Dalyviai šaudo iš lankų į taikinius Kelmės dvaro parke ir galiausiai geria ant laužo virtą indėnišką arbatą bei ragauja kukurūzinius irokėzų paplotėlius.

Lietuvių tradiciniai piemenavimo papročiai: Dalyviai supažindinami su autentiškoje svirno aplinkoje įkurta etnografine ekspozicija, susėdę pasiklauso pasakojimo apie piemenėlius, atlieka praktines užduotis. Pievelėje prie svirno vaikšto kojūkais, žaidžia „ožį mušti" ir kitus piemenėlių žaidimus. Svirno kamaroje ragauja tradicinį žemaičių valgį - bulves su sėmeniniu.
Kelmės dvaro baudžiavinis kalėjimas: Užsiėmimai vyksta dvaro vartų rūsyje, buvusiame kalėjime. Trumpai pasakojama apie baudžiavos laikotarpio socialinius, teisinius santykius. Moksleiviai patys gali išbandyti bausmių vykdymo įrenginį, plakimo lovį, yra skaitomas nuosprendis nusikaltusiam baudžiauninkui, rodoma, kaip buvo vykdoma bausmė, dalyviai gali pavaikšioti su rekrūtų kaladėmis.
Vykstame į Tytuvėnus, kur apsilankysime „Miško" muziejuje. "Miško" muziejus įkurtas 1968 m. Jame eksponuojamos žvėrių ir paukščių iškamšos, liaudies meistrų drožiniai. Rengiamos moksleivių pagamintų lesyklų, inkilų parodos. Vėliau pelsimės į Kokmaniškės apžvalgos bokštą, galėsime pasigerėti regioninio parko apylinkių vaizdais. Esant geram matomumui, nuo bokšto netgi galima matyti Šiaulius, kurie yra už 32 kilometrų.
Vykstame į Šiluvą. Šiluva ėmė garsėti, kai XV amžiuje vietos dvarininkas Petras Gedgaudas pastatė Šiluvos bažnyčią ir dovanojo jai Švč. M. Marijos paveiksląŠiluvoje aplankysime bažnyčią, kurioje išsaugotas daugiau nei per du šimtmečius beveik nepakeistas vidaus dekoras. Apžiūrėsime ir Apreiškimo koplyčią, įspūdingiausią Šiluvos statinį, panašų į baltą obeliską.

Kaina skaičiuojama priklausomai nuo keliaujančiųjų skaičiaus. Dėl kainos pasiūlymo kreipkitės į mūsų  konsultantus > >

Išvykimai iš visų Lietuvos miestų ir vietovių.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
  • Ekskursinė programa;
  • Kelionės vadovo - gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Mokami objektai ~ 2,9 EUR/10 Lt asmeniui;
  • Asmeninės išlaidos. 

Pastabos: