c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Dviejų dienų kelionės

Etnografinė Dzūkija – Druskininkų apylinkės

1 DIENA

Anksti ryte išvykstame į Dzūkijos regioną – garsėjantį pušynais, įdomia istorija, gamtos vertybėmis. Pirmiausią aplankysime Dzūkijos nacionalinį parkąMarcinkonys laikomi nacionalinio parko vartais, čia įrengtas etnografinio muziejaus lankytojų centras. Ekspozicijoje galėsite apžiūrėti 110 kg voveraičių talpinantį krepšį, grybavimo įrankius, unikalius Dzūkijos krašto daiktus, eksponatus iliustruojančius krašto legendas ir padavimus, išgirsti lyriškas bei melodingas senųjų dzūkų dainas, sužinosite, kokius patiekalus gamino dzūkai kalendorinių švenčių metu. Ir patys galėsite išbandyti vieno iš specifinių patiekalų skonį bei gamybos procesą. Pietrytinės Lietuvos smėlynuose visais laikais gerai augo grikiai, todėl grikiniai patiekalai šiame krašte dažni, būtent todėl galėsite išbandyti dzūkiškos duonos : grikinės babkos kepimą. 
Riedame toliau ir pasiekiame ZervynasĮvažiuodami į šį išskirtinį gatvinio tipo kaimą pamatysime gamtos paminklus – drevinei bitininkystei pritaikytas pušis. Kaimas paskelbtas architektūriniu paminklu, čia galėsime pajausti senąją dzūkų žemės ūkio istoriją. Apylinkėse yra nemažai saugomų unikalių gamtos objektų, tačiau vienas svarbiausių yra „Ūlos akį" - Ūlos kranto terasoje esanti versmė. Sakoma, kad jos vanduo gali pagelbėti išvengti įvairių ligų, ypač veiksmingu laikomas vos saulei nusileidus. Naktį praleidžiame sodyboje.

2 DIENA
Ryte Nemuno upe iš Druskininkų prieplaukos laivu plaukiame į LiškiavąAplankome vieną įstabiausių barokinių dominikonų vienuolyno ansamblį. Ansamblio puošmena - Švč. Trejybės bažnyčia, originalus XVIII a. bažnyčios interjeras ypatingas, bažnyčios puošmena - stebuklingomis galiomis garsėjantis Dievo Motinos paveikslas. Vienuolyno požemiai gausiai išpuošti dailės kūriniais, lankoma kriptą su čia gyvenusių vienuolių mumijų sarkofagais. Norintieji gali užkopti į šalia esantį Liškiavos piliakalnį ir pasigrožėti Dzūkijos kraštovaizdžiu iš aukštai. Vykstame atgal į miestą, ekskursijos metu apžiūrime ir sužinosime kaip ir kodėl ištryško mineraliniai šaltiniai,  specialioje biuvetėje paragausime natūralaus mineralinio vandens, legendomis apipintame Grožio šaltinyje suvilgysime veidus. Aplankome vieno iš garsiausių Lietuvos menininkų M. K. Čiurlionio muziejų įrengtą dailininko ir kompozitoriaus tėvų namuose 1963 m. Čia jis kurį laiką gyveno ir kūrė, todėl muziejuje atkurta autentiška aplinka, keliuose pastatuose išdėstytose ekspozicijos pasakoja apie menininko biografiją bei kūrybą.
Atsisveikiname su Druskininkais ir trumpam užsukame į šalia miesto esantį Grūto parką. Tai  bene vienintelis Lietuvoje muziejus besiorientuojantis į sovietinių reliktų kaupimą ir tinkamą eksponavimą. Grūto parke paminklinės skulptūros išdėstytos dviejų kilometrų ilgio ekspozicijoje, kur sargybos bokšteliai, lagerių fragmentai ir kitos detalės primena Sibirą. Grūto parkas užima 20 ha plotą, čia eksponuojami 46-ių autorių 86 darbai. Tokia didelė paminklų ir ideologinio turinio skulptūrų sankaupa vienoje lauko ekspozicijoje yra retas, gal net unikalus reiškinys pasaulyje. Vyresniesiems bus proga prisiminti, kas jau seniai matyta, o jaunimui - išgirsti apie sovietmečio „stebuklus". 
Paskutinis sustojimas prieš grįžtant į namus: Merkinės apžvalgos bokštas -  tai 26 metrų aukščio, darniai į pušyną įsiliejantis unikalių formų statinys nuo kurio atsiveria nuostabūs Merkio ir Nemuno upių santakos vaizdai. Vakare pasiekiame namus.

Kaina skaičiuojama priklausomai nuo keliaujančiųjų skaičiaus. Dėl kainos pasiūlymo kreipkitės į mūsų  konsultantus > >

Išvykimas iš visų Lietuvos miestų ir vietovių.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Kelionė patogiu autobusu; 
  • 1 nakvynė sodyboje;
  • Ekskursinė programa;
  • Kelionės vadovo - gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Mokami objektai ~ 8,67 EUR;
  • Asmeninės išlaidos.

Pastabos: