c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Dviejų dienų kelionės

1 DIENA

Ryte išvykstame link Taujėnų dvaro. Klasicizmo stiliaus rūmai priklausė vienai svarbiausių ir įtakingiausių LDK didikų giminių, Radviloms. Rūmus aprodys dabartiniai savininkai, galėsime pasivaikščioti po šalia įkurtą didžiulį landšaftinį parką ir pasigrožėti rūmų interjeru. Iš senų fotografijų pažinsime kaip laikui bėgant keitėsi dvaro pastatai. Didžiulės prabangos nematyti, bet iškilmingai ir pakiliai nuteikia nepaprasta tvarka, švara, juntama pagarba praeičiai, dėmesys čia besilankančiam asmeniui. Susipažinsime su Radvilų giminės medžiu, pamatysime vienintelį Lietuvoje išlikusį medinį trijų aukštų svirną.
Užsukame į Aukštaitijos sostinę – Panevėžį. Pasivaikščiosime so senamiestį, apžvalginės ekskursijos metu pamatysime vieną svarbiausių Lietuvos teatrų istorijoje – Juozo Miltinio dramos teatrą, esant galimybei apsilankysime viduje. Pasigrožėsime Panevėžio Kristaus karaliaus katedrą. Apžiūrėsime Nevėžio senvagėje įkurtą dekoratyvinių skulptūrų skverą.
Apsilankysime paslapčių ir netikėtumų kupinose Joniškėlio apylinkėse. Būtent čia slepiasi akmuo galintis išgydyti visas ligas, o moterims ir merginoms padedantis ištekėti. Joniškėlyje plyti 200 skirtingų rūšių vynuogynas ir gaminama net 20 skirtingų rūšių vynų. Tai šiauriausias Lietuvos vynuogynas, dar vadinamas vynuogininkų Meka. Galėsime ir patys sudalyvauti vynuogių bei natūralių naminių vynų degustacijoje, kuri tikrai maloniai nustebins. Ne tik išragausime netikėčiausių lietuviško vyno rūšių, tokių kaip burokėlių, pastarnokų, šaltalankių ar rabarbarų, bet ir sužinosime vyno paslapčių, puikiausių desertinių vynuogių rūšių, degustacijos ypatumų. Čia lankydamiesi pamilsime lietuviško vyno tradicijas. Galiausiai užsuksime į Joniškėlio ir visos Šiaurės Lietuvos puošmena laikomą XVIII a. Karpių giminės dvarą. Rūmų rūsiuose įkurtas muziejus, atskleidžia istorijas apie buvusių valdytojų gyvenimus. Dvaras saugo begalę įdomių ir intriguojančių istorijų. Sutemus, pavakarę, su dvaro vadovu patrauksime į naktinę ekskursiją po legendomis garsėjantį šimtametį parką, išgirsime tikras širdį virpinančias istorijas apie dvaro gyventojus ir pavaldinius. Po ekskursijos judame į nakvynės vietą.

2 DIENA

Anksti ryte pajudame link Naisių - modernaus lietuviško kaimo. Daugumai Lietuvos žmonių žinomas iš to paties pavadinimo serialo, tačiau Naisiai garsėja ne tik serialu pelniusiu prestižinį „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą TV serialų kategorijoje, bet ir savo gyventojų aktyvumu. Čia įkurtas vienintelis Lietuvos Baltų dievų muziejus, kurį puošia per 50 ąžuolinių Baltų dievų skulptūrų. Kitas unikalaus pobūdžio muziejus– Inkilų, įkurtas po atviru dangumi. Susipažinsime su inkilų specifika, juose gyvenančių paukščių įvairove. Pabuvus šiame netradiciniame Lietuvos kaime galima pakeisti įsišaknijusią nuomonę, kad kaimas - prasigėręs, pasenęs ir neįdomus. Naisių globėjas Ramūnas Karbauskis kupinas idėjų, gyventojai kupini entuziazmo ir tai kartu vieni po kitų virsta "Naisių vasaros" projektais.
Apsilankysime Daugyvenės kultūros istorijos draustinyje įsikūrusiame Burbiškio dvare ( Radviliškio raj.). Dvare siekiama atkurti XX a. pradžios atmosferą, siekiant įamžinti ne tik architektūrinį ar kraštovaizdinį palikimą, bet ir dvarų kultūros tradicijas. Pasigrožėsime įstabiais vaizdais, originaliu gamtos ir architektūros sanbūviu. Dvaras garsėja kasmet gegužį rengiama tulpių žydėjimo švente ir gausia tulpių kolekcija.
Galiausiai apsilankysime vidurio Lietuvos mieste - Kėdainiuose. Tai ne tik žinomas pramonės miestas, bet ir vienas iš septynių Lietuvos miestų , kurie išsaugojo unikalų senamiestį. Pasivaikščiosime po šį architektūros paminklą, susipažinsite su Didžiąja rinkos aikšte bei Senosios rinkos aikštėje esančiu Sinagogų kompleksu - menančiu gausios žydų bendruomenės egzistavimą Kėdainiuose nuo XVII a. Pasigrožėsime paminklu Jonušui Radvilai ir renesanso stiliaus Evangelikų reformatų bažnyčia (XVII a.). Renesanso stiliaus bažnyčia kiek primena tvirtovę, kurioje dabar saugomi restauruoti kunigaikščių Radvilų sarkofagai. Ši vieta turi didelę kultūrinę, meninę ir istorinę vertę.
Vakare pasiekiame namus.

Kaina skaičiuojama priklausomai nuo keliaujančiųjų skaičiaus. Dėl kainos pasiūlymo kreipkitės į mūsų  konsultantus > >

Išvykimai iš visų Lietuvos miestų ir vietovių.

Į kelionės kainą įskaičiuota:                                                                                      

  • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;   
  • 1 nakvynė;                                                                                                     
  • Kelionės vadovo - gido   paslaugos;                                                                                                                         
  • Ekskursinė programa.                                                                                                 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Mokami objektai;
  • Asmeninės išlaidos. 

Pastabos: