c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Šventinės išvykos

Velykinis susitikimas Rumšiškėse

Ryte išvykstame Rumšiškių link. Muziejaus pagrindą sudaro gyvenamieji ir ūkiniai pastatai, perkelti iš įvairių Lietuvos regionų, jie sugrupuoti į kompleksus: sodybas, nedidelius kaimus, miestelį, kurie atskleidžia įvairių laikotarpių ir socialinių sluoksnių pastatų būdingiausias stilistines savybes, išplanavimus, konstrukcijas, dekoro elementus. Atkurta pastatų aplinka – tvoros, želdiniai, sakraliniai paminklai. Penkiasdešimt viename iš šių pastatų įrengtos interjero ekspozicijos su tam laikmečiui būdinga įranga – baldais, audiniais, virtuvės rakandais, darbo įrankiais. Kai kuriuose pastatuose demonstruojami įvairių darbų procesai: puodų žiedimas, gintaro, medžio, metalo apdirbimas, pynimas ir kt. Atskiras sektorius skirtas Lietuvos gyventojų tremties ir kančių atminimui – atkurta jurta, trėmimo vagonas, paminklai. Pabuvęs čia pasijunti tarsi nusikėlęs į mūsų senelių vaikystę.

Lietuvos liaudies buities muziejus ruošiasi gražiausioms metų šventėms ir siūlo naujas edukacines programas Gavėnios laikotarpiu (kovo - balandžio mėn.) - teorinius ir praktinius užsiėmimus muziejaus lankytojų grupėms. Iš anksto galite išsirinkti norimą veiklą: 

I programa - Laukiu Velykėlių

Šio užsiėmimo metu apžiūrėsime ir susipažinsime su Velykinėmis ekspozicijomis, taip pat išgirsite pasakojimus apie unikalius Lietuvos regionų Velykų papročius bei tradicijas. Užsiėmimo metu netrūks tradicinių žaidimų su velykaičiais ir be jų... Trauksime į Velykės dovanėlių paiešką muziejaus sodybose.

II programa - Marginu velykaitį
Šios programėlės metu susipažinsime ne tik su tradicinėmis margučių spalvomis, bet ir sužinosime natūralių dažų gamybos būdus. taip pat įgausime žinių apie marginimo technikas, ornamentiką bei raštų simboliką. Žinoma, kiekvienas galėsite pasipraktikuoti margučių raižymo techniką, norintys galės išbandyti marginimą karštu vašku.


Kaina skaičiuojama priklausomai nuo keliaujančiųjų skaičiaus. Dėl kainos pasiūlymo kreipkitės į mūsų  konsultantus > >

Išvykimai iš visų Lietuvos miestų ir vietovių.

Į kelionės kainą įskaičiuota:                                                                                      

  • Kelionė patogiu autobusu;   
  • 1 nakvynė;                                                                                                     
  • Kelionės vadovo - gido   paslaugos;                                                                                                                         
  • Ekskursinė programa.                                                                                                 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Mokami objektai;
  • Asmeninės išlaidos. 

Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.

Daugiau šioje kategorijoje: « Pasiruoškime Velykoms Rokiškyje