c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Šventinės išvykos

Pasiruoškime Velykoms Rokiškyje

Ansksti ryte išvykstame Rokiškio link. Mūsų laukia pažintis su miestu ir jo istorija. Aplankysime unikaliąją Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią - vieną originaliausių ir įspūdingiausių neogotikos paminklų Lietuvoje. Bažnyčios vidus - ištisa meno vertybių ekspozicija, interjeras išskirtinai kurtas kvalifikuotų užsienių architektų bei meistrų.. Priešais šią įspūdingo grožio bažnyčią, Nepriklausomybės aikštėje, kurioje nuo 1931 m. stovi skulptoriaus Roberto Antinio Laisvės paminklas. Būtinai aplankysime ir turtingiausią krašto muziejų -grafų Tyzenhauzų dvaro rūmus. Autentiška dvaro aplinka papasakos apie plačios Tyzenhauzų giminės garsius žmones, jų nuveiktus darbus. Pamatysime grafams priklausiusiuos daiktus – rūbus, knygas, indus, baldus, susipažinsime su jų buitimi ir tuometiniu gyvenimu. Muziejuje taip pat išvysime ypač vertingą medžio drožėjo Liongino Šepkos drožinių ekspoziciją - tai stilizuoti žydinčių alyvų krūmai, eglės, pritupdytos išraiškingų paukščių figūrėlių, medyje įrėžti į ornamentus pereinantys tekstai, karūnuotos širdys… Visko apie šį dvarą papasakoti nė neįmanoma, turite patys tai išvysti, kad galėtumėte pasigrožėti ir įvertinti.
Dvare turėsime galimybę sudalyvauti smagioje edukacinėje programoje ,sudominsiančioje tiek vaikus tiek suaugusiuosiu. Sužinosime daug įdomybių apie Velykines tradicijas bei papročius, apie margučių raštų simboliką ir ornamentų reikšmes. Ir svarbiausia, patys galėsime išbandyti velykinių kiaušinių marginimo vašku meną. (Reikia turėti kietai virtą kiaušinį.)
Esant pageidavimui, galėsime vykti į Biržus. Apžiūrėti Šiaurės Lietuvos karstines įgriuvas, formuojančias ir keičiančias kraštovaizdį bei vietinių gyventojų gyvenseną. Aplankyti Biržų pilį – atstatytuose rūmuose įsikūrusi biblioteka ir Biržų krašto „Sielos“ muziejus. Širvėnos ežerą - seniausią Lietuvoje dirbtinį ežerą suformuotą 1575 m. Čia turėsite progos pasivaikščioti 525 m. ilgio pėsčiųjų tiltu, kurio gale prieisite grafų Tiškevičių dvarą.

Kaina skaičiuojama priklausomai nuo keliaujančiųjų skaičiaus. Dėl kainos pasiūlymo kreipkitės į mūsų  konsultantus > >

Išvykimai iš visų Lietuvos miestų ir vietovių.

Į kelionės kainą įskaičiuota:                                                                                      

  • Kelionė patogiu autobusu;                                                                                                    
  • Kelionės vadovo - gido paslaugos;                                                                                                                         
  • Ekskursinė programa.                                                                                                 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Mokami objektai;
  • Asmeninės išlaidos. 

Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.