c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
5 ir daugiau dienų kelionės

Budapeštas - žydrasis Dunojaus vingis - Balatono ežeras

Vasara – atostogų ir kelionių metas, todėl kelionių organizatorius „EURA“ kviečia į Vengriją. Gražiausia Balatono ežero vieta – Tichany pusiasalis, iš kurio atsiveria vaizdas į abu Balatono ežero krantus, saulės nubučiuoti vynuogynai, senoviniai žvejų nameliai, mažos krautuvėlės, ypatingasis raudonasis Tichany vynas, na ir, žinoma Vengrijos sostinė - Budapeštas su įspūdinguoju Dunojumi, jo fantastiškais tiltais ir didingaisiais Parlamento rūmais laukia Jūsų!

1 DIENA
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA 
Pusryčiai. Išvykstame link Vengrijos. Pažintis su  Budapešto apylinkėmis. Išvyka į Vyšehradą – senąją Vengrijos sostinę. Apžiūrime didingą pilį, nuo kurios atsiveria nuostabi Dunojaus vingio panorama. Aplankysime žavų Sentendre miestelį, išlaikiusį vengrišką dvasią ir architektūrą, su daugybe siaurų, susipynusių, vingiuotų gatvelių, spalvingais namais ir septynių bažnyčių bokštais.  Galimybė aplankyti  garsųjį  Marcipanų muziejų*. Čia apsilankysime vynų muziejuje*, kur galėsime padegustuoti vengriškų vynų bei paragauti vengriško guliašo*.Vakare atvykstame į Budapeštą. Siūlome įspūdingą ekskursiją laivu* Dunojaus upe,  grožintis vakariniu miestu iš vandens. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA
Pusryčiai. Laisvas laikas Budapešte arba siūlome išvyką prie Balatono ežero. Švarus, beveik šilkinis opalo spalvos vanduo ir švelnus klimatas lėmė tai, kad ežeras ir jo apylinkės jau seniai yra mėgstama atostogų vieta. Čia kur aplankysime Balatonfured – žymiausią ir seniauią Balatono ežero kurortą, kuriame jau 19a. Pradžioje namus statėsi šalies aukštuomenė. Jau beveik 300 metų „Fured“ kurorte natūraliu, angliarūgšties prisotintu vandeniu gydomos širdies ligos. Jaukūs restoranai ir vyno spaudyklos siūlo paskanauti sultingų žuvies patiekalų ir skanių baltų vynų, gaminamų čia nuo romėnų laikų. Vykstame į giliai į Balatono ežerą įsiskverbusį Tihany pusiasalį – bene gražiausią vietą prie Balatono ežero, iš kurios matomi abu Balatono ežero krantai. Senasis kaimas su puodžių dirbtuvėlėmis yra vidinėje pusiasalio dalyje, levandų ir geizerių apsuptyje. Čia susipažinsime  su senąja Tihany gyvenviete, išsiskiriančia senoviniais žvejų namais, Benediktinų vienuolynu ir bažnyčia. Pageidaujantys galės pasimėgauti saulės ir vandens siūlomais malonumais paplūdimyje ar padegustuoti išskirtinių šio regiono vynų vietinėse kavinėse. Vakare sugrįžtame į Budapeštą. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA
Pusryčiai. Budapeštas – viena iš ypatingesnių Europos sostinių. Šią Vengrijos sostinę į dvi dalis dalija didinga Dunojaus upė. Padalytas miestas susideda iš Budos bei Pešto Vaikščiojant po Budapešto senamiesčio gatveles aplink matosi itin gražios ir spalvingos bažnyčios, daugybė senovinių paminklų, jaukios lauko kavinukės bei žinoma, didingasis Vengrijos Parlamento pastatas. Būtent juos, visu grožiu buvo galima pamatyti užlipus daugybe laiptukų ant kalvos, esančios netoliese dar vieno šio miesto perlo – Žvejų bastiono. Ekskursijos metu apžiūrėsime: Budos pilies ansamblį, Karalių rūmus ir Dievo Motinos bažnyčią, kurioje vykdavo Vengrijos karalių karūnavimo ir vedybų ceremonijos, Gelerto kalną, nuo kurio atsiveria nuostabus panoraminis vaizdas į miestą. Šv. Stepono katedrą, vieną didžiausių ir įspūdingiausių Vengrijos bažnyčių, Operos ir baleto teatrą, Didvyrių aikštę, Vaidahuniado pilį ir Varošligeto parką. Laisvas laikas. Vaci gatvė. Atsigaivinę senosiose Sečini terminėse maudyklėse* (pirtys, baseinai po atviru dangumi), išvykstame namų link. Naktis autobuse.    

5 DIENA
Kelionė per Lenkiją. Po pietų sugrįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
 • 3 nakvynės su pusryčiais turistinės klasės viešbučiuose;
 • grupės vadovo-gido paslaugos

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 

 • Priemoka už vienvietį kambarį - 39 Eur
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu: asmenims iki 65m amžiaus – 3.48 Eur, 65-75 metų amžiaus - 6.95 Eur ;
 • Ekskursija prie Balatono ežero – 24 Eur/asm;
 • Bilietai į mokamus objektus:
 • Sečeni terminės maudyklės ~ 4800 HUF (~ 16 Eur;)  
 • Plaukimas laivu ~ 9 Eur;
 • Marcipanų muziejus Sentendre ~ 4 Eur;
 • Vysehrado pilis ~ 5 Eur;
 • Vyno ir guliašo degustacija Sentendre ~ 14 Eur.

Pastabos:

 • Kelionės programa, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis. 
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu pasiūlymą įsigijote vos jam atsiradus, sėdėsite autobuso priekyje, jeigu paskutiniai - autobuso gale.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojantį LR pasą arba asmens tapatybės kortelę.
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
 • Informacija keliautojams.