c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
5 ir daugiau dienų kelionės

Čekijos gamta ir Praha (5 dienos)

1 DIENA

Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Apsistojame nuostabiame kalnų kurorte Špindleruv Mlyn, įsikūrusiame vaizdingame Krokonošės slėnyje. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA
Pusryčiai. Vykstame į Nove Mesto nad Metuji miestelį, įsikūrusį ant Metuje upės krantų. Būtent iš čia ir kilo pačio miesto pavadinimas - „Naujasis miestas ant Metuje". Čia aplankysime įspūdingo grožio vėlyvosios gotikos pilį, atrastą Jano Černčickio kartu su šiuo miestu XV a. Pilis buvo pastatyta pusiasalyje, apsuptame Metuje upės. Per ilgus metus Nove Mesto nad Metuji pilis buvo keletą kartų renovuota, o jos stilius buvo pakeistas. 1910 - 1912 m. vykusios renovacijos dėka, pilis tapo unikalia, reprezentujančia šalį ir patį miestą rezidencija bei jaukiais ir nuolatiniais šeimos namais, kuriuose iki šiol gyvena pilies savininkai. Vėliau vykstame į vieną unikaliausių Čekijos vietovių - Adršpachų gamtos draustinį, kuriame stovi gamtos suformuotos neįtikėtinų formų skulptūros : beveik 80 m aukščio akmeniniai „ pirštai", ąsotis, indėno galva, dramblių šeimyna ir kt. Žygio po šį nuostabųjį draustinį metu valtimi praplauksite Adršpachų ežerą, apžiūrėsite tarp uolų krentančius Didįjį ir Mažąjį krioklius, o jei dar garsiai ir nuoširdžiai pašauksite jų prižiūrėtoją senąjį Krokonošą, tai šis tikrai nepagailės Jums ir gausios vandens srovės... Stačios uolos, krokliai, kalnų ežerai bei siauri praėjimai sukuria nepakartojamą ir nepmirštamą įspūdį, įsiręžiantį į atmintį dar ilgam. Tie, kurie sugrįžę iš šio nuotykių kupinos dienos ir žygio vis dar turės jėgų ir noro, galės pasivažinėti vasaros bobslėjaus trasa*. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA
Pusryčiai. Vykstame į gražiąją Čekijos sostinę Prahą, kur mūsų laukia ekskursija po senamiestį. Ekskursijos metu aplankysime buvusią karalių rezidenciją ir Prahos lopšį Hradą, dabartinę Prezidentūrą. Čia atsiskleidžia visa Prahos miesto istorija - nuo viduramžių iki mūsų dienų. Kiekvienas pastatas Hrade - tarsi atskira istorijos ir architektūros pamoka. Aplankysime didžiausią Čekijos bažnyčią - Šv. Vito katedrą. Tai gotikinė bažnyčia, kurios statybai prireikė beveik 500 metų. Čia buvo karūnuoti ir ilsisi Čekiją valdę karaliai. Aplankysime ir miniatiūrinę *Auksinę gatvelę, Karališkuosius sodus, Malą straną, Šv. Mikulašo barokinę bažnyčią, pereisime Karlo IV tiltu, lankysimės Senamiesčio ir Vaclovo aikštėse, Rotušėje, grožėsimės unikaliu Orlojaus laikrodžiu. Pagal Jūsų pageidavimą, galėsime stebėti šokančius, grojančius ir netgi dainuojančius *fontanus, kurie pakerės ir privers aikčioti kiekvieną. Vėlai vakare grįžtame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA
Pusryčiai. Iš kalnų kurorto Špindleruv Mlyn, kuriame mes gyvename , pasikelsime keltuvu į Medvedino kalną ir žygiuosime kalnų takeliais iki Elbės upės ištakų ir krioklio. Čia atsiveria nuostabus vaizdas, kai iš mažučio šaltinėlio savo tėkmę pradedanti viena iš didžiųjų Europos upių - Elbė jau vos už kilometro tėkmės krinta nuo didžiulio skardžio įspūdingu kriokliu. Šiose apylinkėse Jūsų lauks ne tik nuostabi kalnų panorama, bet ir jaukios kalnų užeigos, kuriose visada galima atsikvėpti bei sušiti. Prieš išvykstant į namus, kalnų žygių nuovargiui nuplauti ir kūnui atgaivinti pasiūlysime *maudynes Špindleruv Mlyn vandens parke. Vakare išvyksime į Lietuvą. Naktis autobuse.

5 DIENA
Iki pietų sugrįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu,
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos,
 • Ekskursinė programa,
 • 3 nakvynės su pusryčiais kalnų kurorte.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Bilietai į mokamus objektus;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Kai kurių muziejų gidų paslaugos;
 • Medicininių išlaidų draudimas.

Pastabos:

 • Už lankomus objektus papildomai mokama kelionės metu (apie 40-50 EUR),
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis;
 • Informacija keliautojams.