c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
1 - 2 dienų kelionės

Lenkija : Baltstogė ir Augustavo kanalai 2d.

 

1 DIENA.
Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykstame į Balstogę  įsikūrusią prie Bialos upės Jotvingių žemėse ir iki XVI amžiaus priklausiusią  Trakų vaivadijai. Šiandien  tai Palenkės vaivadijos centras. Balstogėje gimė esperanto kalbos tėvas Zamenhofas. Dėl įvairių kultūrų susiliejimo jis šį miestą vadino „Babelio bokštu". Čia nuo seno sugyveno Romos katalikai, stačiatikiai ir žydai, todėl Balstogėje yra didelė įvairovė įspūdingų bažnyčių. Pažintinė programa pėsčiomis po senamiestį: Branickių rūmai, kurie garsūs savo prancūziško stiliaus parku, sodais ir skulptūromis jau nuo seno vadinami  Lenkijos Versaliu. Pasivaikščiosime po Balstogės centrą. Pačiame miesto centre yra Kosciuškos aikštė, kurios centre stovi baroko stiliaus miesto rotušė. Joje yra įkurtas muziejus. Apžvelgus aikštę galima pamatyti daug gražių pastatų, kurie sukuria vieningą architektūrinį kompleksą. Vykstame į Supraslio miestelį, esantį Balstogės apskrityje, Lenkijoje. Tai stačiatikių kultūros centras. Supraslio miestelyje įsikūręs stačiatikių ortodoksų Marijos Apsireiškimo vienuolynas. Šį vienuolyną 1498 m. prie Grodeko pilies įsteigė Naugarduko karvedys, Vilkijos ir Astrybos dvarų laikytojas Aleksandras Chodkevičius. 1500 m. pastatyta puiki cerkvė - Supraslio Lavras. Aplankome  vienuolyną*,vienuolyno muziejų.* Čia sužinosite Ikonų atsiradimo istoriją, apžiūrime nepaprasto grožio ekspoziciją,kurioje yra apie 1200 ikonų. Seniausioji iš jų siekia net XVIII a. o viena iš jų – net su 687 brangakmeniais.Vietinės ikonos išlikusios 3, likusios eksponuojamos - konfiskuotos iš kontrabandininkų. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. 
Pusryčiai. Pažintis su kurortiniu miesteliu Augustavu, dažnai dar vadinamu Lenkijos vasaros sostine ar "Lenkiškąja Venecija", įsikūrusiu trijų ežerų apsuptyje. Žymiausias šio miestelio lankytinas objektas yra Augustavo kanalas, iškastas 1823 m. Anksčiau kanalas buvo svarbus vandens transporto kelias, jungiantis daugelį Lenkijos upių su Baltijos jūrą, tačiau šiais laikais aktualesnis nebe upinei laivybai, o turistų džiaugsmui. Augustavo kanalu pasiplaukioti tiesiog būtina. Reikia pajusti kaip garlaivis įspraudziamas į ankštoką kanalo susiaurėjimą, saugomą medinių vartų, kaip pakyla šliuzo vvartai, ir garlaivis įkrenta į kanalo „vonelę" - šliuzą. Tuomet „vonelė" ima pildytis vandeniu iš kitapus vartų esančio ežero, vandeniui pasiekus tinkamą aukštį, garlaivis ištrūksta iš šliuzo: tai ir yra pasiplaukiojimo Augustavo kanalu „perliukas"! Augustavo kanalas jungia visus didžiausius Augustavo ežerus. Populiarūs keleivinių laivų reisai, kuriuos organizuoja Augustavo laivyba. Vienu iš laivų plaukiojo Popiežius Jonas Paulius II savo paskutinės piligriminės kelionės į tėvynę metu. Augustavo kanalas yra paminklas - "kandidatas" įrašyti į pasaulinę UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Pasiplaukioję kanalais vykstame į Vygrius. Tai nuostabios gamtos apsuptyje, ežero pusiasalyje įsikūręs miestelis su didingu kamaldulių vienuolynu. Vygrių apylinkėse mėgdavo medžioti Kunigaikštis Jogaila... Tačiau tai galime tik įsivaizduoti, o kitą Vygrių įžymybę - XVII-XVIII a. veikusį kamaldulių vienuolyną - galime aplankyti ir pasigrožėti. Vienuolynas, įsikūręs gražioje Vygrių ežeryno saloje, vadinamas lenkiškuoju Pažaisliu. Apžiūrime visą architektūrinį ansamblį: bažnyčią, apžvalgos bokštą bei eremus - mažus vienuolių kamaldulių namelius; popiežiaus Jono Pauliaus II muziejų - celę (popiežius čia lankėsi bei ilsėjosi 1999 m.). Kelionė namo.
Pilni įspūdžių ir naujų žinių vėlai vakare sugrįžtame į Lietuvą. 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • kelionė patogiu autobusu
  • 1 naktis  viešbutyje su pusryčiais
  • kelionės  vadovo -gido paslaugos;
  • kelionės dokumentų sutvarkymas;

Į kainą neiskaičiuota:

  • Plaukimas kanalais: suaugusiems - 40 PLN, vaikams - 10 PLN;  
  • Supraslio  vienuolyno lankymas 6- 10 PLN/asm ;
  • Supraslio vienuolyno  ikonų muziejus: suaugusiems 16 PLN, vaikams 8 PLN,
  • vietinio gido paslaugos 5  PLN
  • Vygriai - suaugusiems - 8 PLN, vaikams - 4 PLN; 
  • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu: 3,50 EUR - asmenims iki 65 metų;

Pastabos: objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Konsultacija: el. paštu: ivona@eura.lt arba telefonu: +370 687 77944