Žemaitijos dvarai
Apie kelionę
Ten viskas pas juos kitaip. Pasą savo turi. Klausantis jų tarmės stengiesi pagauti kiekvieną žodį. Įdomu. Skaras nešiojo ne tik Žemaitė. Verta cibulinės paragauti. Nepatiks, bet žinosim kaip tas vanduo su silke atrodo. Kastinys su karštom bulvėm iš drobinio maišelio patinka jau visiems. Telšiai kaip Roma ant septynių kalvų. Garsieji Lietuvos skalikai miesto centre prie šulinio sukiojasi. Pilnas miestas meškų, ir stovinčių ir gulinčių. Pelės graužia „Džiugo“ sūrį. Kaštonai žydi rausvai. Katedros durys pasakoja visą žemaičių istoriją ir krikšto kelius. Zubovų ir Oginskių Plungė. Žirgynas beveik kaip dvaras. Biblioteka su laikrodine. Parko pievoje ne vienos žydinčios pienės nuo Oginskienės laikų. Šiandien varnos vaikomos sakalais. Orkesto melodija ir M.K.Čiurlionio šešėlis.
Išvykimas anksti ryte. Kelias vingiuos link Žemaitijos. Pirmiausia aplankome Kelmės dvaro sodybą, tai išskirtinis kultūros paveldo objektas. Vertingas kaip bene vienintelė išlikusi barokinė Lietuvos provincijos dvaro sodyba. Ansamblį sudaro net devyni išlikę pastatai, o trijuose iš jų: rūmuose, vartų bokšte bei svirne, įsikūręs Kelmės krašto muziejus. Šis dvaras turi didelę istorinę reikšmę, nes būtent čia prasidėjo 1831 m. sukilimas prieš carinę Rusiją.
Aplankysime dar vieną istorinį ir kultūrinį Žemaitijos paveldą – Biržuvėnų dvarą, vieną svarbiausių Žemaitijos medinės dvarų architektūros objektų. Sužinosime apie regiono istoriją, dvaro savininkus grafus Groskius, pasigrožėsime autentišku ponų namo interjeru bei vaizdingu kraštovaizdžiu. Jeigu tikite stebuklais nepraleisime progos ir leisimės į „Laumės pėdos“ – legendomis pagarsėjusio, jaunystę ir sveikatą išlaikančio šaltinio paieškas, išbandysime jo burtus.
Trumpam sustojame Žemaitijos sostine tituluojamuose Telšiuose. Būtinai aplankysime savo dviem altoriais garsėjančią Telšių katedrą. Priklausomai nuo oro sąlygų praleisime laiką Masčio ežero naujai išpuoselėtoje krantinėje, norintieji galės pasivaikščioti po VDA Telšių fakulteto skulptūrų parką, pasigrožėti ežero vaizdais.
Jau visai netoli ir Plungė, čia tebestovi puikiai išsilaikęs Oginskiams priklausęs Plungės dvaras. Tai buvęs svarbus kultūros centras, juk būtent čia buvusioje orkestro mokykloje mokėsi būsimas žymusis kompozitorius M. K. Čiurlionis. Vaikščiodami dvaro takais išgirsime apie garsiąją Oginskių giminę, pasigrožėsime dvaro kompleksu - unikaliu architektūros paminklu. Dvare įkurtas Žemaičių dailės muziejus - vienintelis regiono dailės muziejus Lietuvoje siekiantis kaupti ir eksponuoti Žemaitijos etnokultūrinio regiono materialines bei dvasines tautodailės ir profesionaliosios dailės vertybes. Priklausomai nuo oro sąlygų pasivaikščiosime po dvaro parką: vieną didžiausių ir gražiausių mišraus tipo parkų Lietuvoje.
Pasisėmę geros energijos ir įgavę teigiamų emocijų vėlai vakare pasiekiame namus.
-
Tipas
Kolektyvams
-
Kryptis
Lietuva
-
Trukmė
1 diena
Papildoma informacija
Į kainą įskaičiuota:
- Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu
- Kelionės vadovo - gido paslaugos
- Ekskursinė programa
Į kainą neįskaičiuota:
- Mokami objektai
- Asmeninės išlaidos
Papildoma informacija:
- Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis
- Informacija keliautojams