c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Tolimi kraštai

Singapūras ir Balis

(0 balsai)

Viena kelionė po kontrastingąją Aziją: modernusis Singapūras ir gilių tradicijų magiška Balio sala.

1 diena. Vilnius – Singapūras.

Skrydis iš Vilniaus į Singapūrą su persėdimu.

2 diena. Singapūras.

Po pietų, atskrendame į Pietryčių Azijoje įsikūrusį Singapūro oro uostą. Čia Jus pasitiks Travel Planet kelionių vadovas. Kartu važiuosite poilsiui į viešbutį. Singapūro miestas įkurtas XIV a., o jo pavadinimas išvertus iš sanskrito kalbos reiškia Liūto miestas. Modernus, multikultūrinis, pralenkiantis laiką. Tautybių, kalbų, tikėjimų įvairovė čia susilieja į vieną harmoningą mozaiką, o dangų remiantys dangoraižiai užgniaužia kvapą. Vakare turėsite laisvo laiko pasigrožėti įspūdingais naktinio Singapūro vaizdais. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Singapūras. Pažintis su miestu.

Po pusryčių nekantraudami pradedame pažintį su Singapūru. Vietinis gidas pirmiausia mus pakvies aplankyti istorinį Singapūro centrą – Kinų kvartalą. Egzotiškiausio maisto gatvės, daugybė mažų parduotuvėlių, kavinukių ir tūkstančiai raudonų žibintų. Su gidu leisimės į pažintį su spalvingomis ir savo autentišką architektūrą išsaugojusiomis gatvelėmis. Čia lankome seniausią hinduistinę Šri Mariaman  šventyklą, skirtą dievybei, apsaugančiai nuo ligų. Taip pat užsukame į Budos Danties šventyklą ir muziejų. Tangų dinastijos įkvėptoje šventykloje iki šiol saugoma svarbi budistinė relikvija – paties Budos dantis. Įamžinti moderniojo Singapūro simbolio – mitinės liūto skulptūros – fontano keliausime į Merliono parką, o įspūdinga prieplaukos panorama grožėsimės nuo Esplenade tilto.
Po pietų tęsiame pažintį su miestu ir lankome UNESCO saugomą Singapūro parkų kompleksą, kurio visas plotas užima net 101 hektarą. Milžiniškame plote didelį įspūdį palieka rečiausių pasaulyje medžių bei gėlių grožis, 35 m. aukščio krioklys, įdomūs pažintiniai takai, įspūdingos šiuolaikinės technologijos ir konstrukcijos. Sutemus grožėsimės Singapūro naktiniais žiburiais nuo Marina Bay Sands viešbučio apžvalgos aikštelės. Įspūdinga panorama! Dieną pabaigsime Botanikos sodo šviesų ir garsų šou – Gardens by the Bay Rhapsody. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Singapūras – Balis.

Po pusryčių vykstame į Singapūro oro uostą. Skrydis į Balio salą, Denpasaro miestą. Čia mus pasitinka vietinis gidas. Pradedame pažintį su tropinio klimato ir vešlios gamtos rojumi. Važiuojame pasigrožėti žymiąja Tanah Lot šventykla. Tanah Lot pavadinimas, išvertus iš baliečių kalbos, reiškia žemę jūroje. Ši dievų rezidencija iškilusi ypatingoje vietoje – ant uolos, skalaujamos Indijos vandenyno bangų. Tanah Lot svarbi ir tuo, kad tai viena iš 7 Balio šventyklų, kurios, tarsi karolių vėrinys, puošia pietvakarinę salos dalį, ir būnant vienoje šventykloje galima pamatyti kitą. Vakarop pasiekiame Ubudą – apsuptą žalių ryžių laukų ir banguojančių kalnų. Būtent čia viešėjo Julia Roberts ir buvo filmuojamos kai kurios dramos „Valgyk, melskis, mylėk“, Elizabeth Gilbert biografinio romano motyvais, scenos. Bet miestelis svarbus ne vien dėl Balio grožį visoje planetoje išgarsinusio kino. Jo pavadinimas kilo iš žodžio ubad, reiškiančio mediciną, vaistus. Ubudo apylinkėse auga tradicinėse Rytų šalių gydymo sistemose naudojamos vaistažolės. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Ubudas – diena su baliečiais.

Kokia gi kelionė be pažinties su vietiniais gyventojais ir jų gyvenimo būdu, tradicijomis bei maistu? Ryte su gidu apsilankome vietiniame maisto turguje. Čia gidas supažinsins su egzotiškiausiais vaisias ir daržovėmis, prieskonių įvairove. Kartu nupirksime produktų, reikalingų maisto gaminimo pamokai. Tuomet sėdame į tradicinę transporto priemonę ir važiuojame į svečius pas baliečius. Tradiciniuose jų namuose galėsime stebėti jų kasdienį gyvenimą, susipažinti su vietos amatais: kilimų pynimu, medžio drožyba, piešyba, vietiniais muzikos instrumentais. Vaikščiojant po kaimo apylinkes jo gyventojai mums parodys kaip gamina kokosų vyną, kaip sėja ir augina ryžius. Aplankysime ir vietos mokyklėlę. Sugrįžus į baliečių namus – laikas tradicinio maisto gaminimo pamokėlei. Ką pasigaminsime – tą ir valgysime pietums. Po pietų – laisvas laikas, tačiau veiklos tikrai netruks. Balio sala garsėja gausybe spa paslaugų – tad pasilepinti tradiciniu masažu yra būtina. Čia taip pat lengva pasimesti tarp daugybės parduotuvėlių, siūlančių tiek visur pritaikomus sorongus (skraistes), tiek atostogų drabužius, tiek meno dirbinius. Nuo seno Balis buvo pristatomas kaip menininkų sala, tad rekomenduojame pamatyti vieną iš tradicinių Balio pasirodymų, pavyzdžiui, hipnotizuojantį Kecak. Jo metu 77 vyrai ritmingai kartodami žodžius če-ka če-ka praktiškai įeina į transą ir užburia visus žiūrovus. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Ubudas – Tampak Siring – Kintamani – Sebatu – Ubudas.

Ši diena skirta šventykloms. Bali religija – adaptuotas hinduizmas. Jie garbina tuos pačius tris pagrindinius dievus – Brahma, Višnu ir Šyva – bet taip pat garbina ir aukščiausiąjį dievą – Sanghyang Vidi. Be šių dievybių, Bali gyventojai pripažįsta ir daugybę smulkių gamtos dievų ir dvasių. Jie tiki, kad dvasios yra visur – tai senosios animistinės religijos palikimas. Gerosios dvasios apsigyvena kalnuose ir atneša žmonėms sėkmę, o blogosios dvasios – demonai – gyvena jūroje ir atneša nelaimes. Dieną pradėsime nuo akmeninės Gunung Kavi šventyklos, pastatytos lyg vietos gyvenimo miniatiūra. Tada aplankysime Tampak Siring kaimelį, apsuptą kalnų ir šaltinių, o jo šventykla Tirta Empul skirta visoms blogoms įtakoms išvalyti. Dieną paįvairinsime aplankydami Baturo ugnikalnio kalderą ir ežerą. Pietums rekomenduosime Jums restoraną su gražiausiu vaizdu į šį įspūdingo grožio ugnikalnį. Po pietų tęsiame pažintį su Baliu ir lankome Gunung Kawi Sebatu šventyklą. Ši šventykla žymi sakraliais šaltinio vandens baseinais ir žydinčiais lotosais. Kasdien tūkstančiai žmonių ateina čia nusiprausti ir taip apvalyti savo sielas. Jei liks laiko, pakeliui sustosime pasigrožėti Tegalalango ryžių terasomis – vieno įspūdingiausių vaizdų saloje. Sugrįžtame į Ubudą. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Ubudas – Karangasem - Klungkungas – Ubudas.

Po pusryčių aplankysime svarbiausią Balio šventyklą greta aukščiausio vulkano Agungo. Pura Besakih kompleksas (net 22 šventyklos) itin įspūdingai atrodo iš viršaus. Klungkungo mieste lankome Kerta Gosa paviljoną – XVII a. teismą, garsų piešiniais ant lubų, kuriais atpasakojamas žymus hindų epas. Pietauti sustosime restorane, iš kurio galėsime grožėtis Karangasem kaimo ryžių terasomis. Grįžtame į Ubudą. Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Ubudas – Sanuras.

Po pusryčių susipažinsite su itin įkyriomis ir drąsiomis beždžionėmis jų šventame Beždžionių miške – saugokite nuo makakų savo daiktus, kol apžiūrėsite mirties deivei Durgai skirtą šventyklą. Ubudą pamilsta visi ir išvažiuoti iš jo nesinori. Čia tiesiog kažkas tvyro ore, kas padaro šią vietą tikrai ypatingą. Tačiau po pietų mūsų jau laukia smėlėtos vandenyno pakrantės ir poilsis. Važiuojame į Sanuro kurortą ir apsistojame viešbutyje ant kranto. Nakvynė viešbutyje.

9 – 12 dienos. Poilsis Sanuro pakrantėje.

Mėgaujatės poilsiu prie Indijos vandenyno. Aktyviausieji galės pasirinkti įvairiausias vandens pramogas – plaukti žvejoti, nardyti, į gretimas saleles. Na, o gamtos mylėtojams galime parekomenduoti plaukiojimą su delfinais, kai galėsite ne tik paliesti, paglostyti šiuos nuostabius gyvūnus, bet net ir gauti iš jų bučkį. Balis gali pasiūlyti ne tik tai – raftingas, kopimas į ugnikalnius ir visos kitos įmanomos pramogos ir užsiėmimai, kuriems išbandyti gali neužtekti šių atostogų, o tai bus ženklas, kad verta čia sugrįžti dar kartą.

13 diena. Sanuras – Denpasaras – skrydis namo.

Po pusryčių pervežimas į Denpasaro oro uostą. Atsisveikiname su dieviška Balio sala ir skrendame atgal į Lietuvą su persėdimais viename iš Azijos miestų ir Stambule.

14 diena. Stambulas - Vilnius

Sugrįžtate atgal į Lietuvą.

Kelionės kaina : nuo 1195 EUR/asm+ skrydis

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Kelionių vadovo paslaugos pažintinio turo metu (2–8 d.);
 • Apgyvendinimas pažintinės kelionės metu Singapūre ir Balyje 3* viešbučiuose, dviviečiuose kambariuose;
 • Apgyvendinimas poilsio metu pasirinktame viešbutyje ant jūros kranto. Visi viešbučiai kruopščiai atrinkti ir atitinkantys nurodytas kategorijas;
 • Pusryčiai viešbučiuose;
 • Anglakalbio gido paslaugos turų po miestus metu (lietuvis kelionės vadovas vertėjaus turų po miestus metu);
 • Kelionės Singapūre ir Balio saloje automobiliu/autobusu su oro kondicionieriumi (pasitikimai oro uostuose, pervežimai į oro uostus, pervežimai tarp miestų, pervežimai turų po miestus metu);
 • Maisto gaminimo pamokėlė ir tradiciniai pietūs Ubude;
 • Įėjimai į lankomus objektus, numatytus programoje.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautiniai skrydžio bilietai. Kaina nuo 600 EUR;
 • Pietūs, vakarienės, gėrimai nenurodyti prie "Įskaičiuota";
 • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams (~50 EUR);
 • Medicinos išlaidų draudimas kelionės metu.

Konsultacija: +370 68405053  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.