c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Visos kelionės

Savaitgalis Rygoje su nakvyne 4* viešbutyje ir latviškų sūrių degustacija (2d.)

Ryga turi daug neatskleistų ir nepažintų kampelių! Kaunas didžiuojasi ART Deco stiliumi, o Ryga - Art Nouveau! Ar matėte šį grožį iš vidaus? O ar lankėtės seniausiame Rygos restorane, kuris įsikūręs paslaptinguose požemių labirintuose!? O gal norėtumėte pasisvečiuoti tikrame latviškame kaime su lietuviškai kalbančia sodybos šeimininke ir daugiau nei dešimties sūrių rūšių degustacija? Kviečiame Jus į skanią ir prabangią savaitgalio kelionę pas kaimynus latvius. 

KELIONĖS PROGRAMA:

1 DIENA
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į Rygą. Praėjusiais šimtmečiais Ryga buvo vadinama įvairiausiais vardais: Gintaro miestu, Šiaurės Paryžiumi, Langu į Vakarus. Visi jie tinka ir dabar. Įsikūrusi ant Dauguvos upės kranto, Ryga yra didžiausias Baltijos valstybių miestas. Rygoje keliautojai gali džiaugtis įvairia architektūra, o vienos iš didžiausių pasaulyje jugendo stiliaus pastatų kolekcijos dėka Ryga yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: Rygos pilis, Domo katedra, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai; Šv.Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, Didžioji ir Mažoji miesto gildijos, “Katės namas”, senamiesčio gatvelių labirintai.

Aplankysime jugendo stiliaus muziejų. Rygos Art Nouveau muziejus* yra vienas iš naujausių Rygos muziejų - atidarytas 2009 m. Jis įsikūręs bute, kuriame iki 1907 m. gyveno išskirtinis latvių architektas Konstantinas Pēkšēns (1859-1928). Alberto gatvės muziejaus pastatas pastatytas 1903 m. kaip asmeninis K. Pēkšeno namas. Projektą sukūrė K. Pēkšēns kartu su tuometiniu architekto studentu Eizenenu Laubu. Muziejuje restauruotas originalus 1903 m. interjeras. Muziejaus ekspozicijoje pristatomas buto išdėstymas Rygoje XX a. Pradžioje.

Vakaro pabaigoje vyksime į seniausią Rygos restoraną, esantį 4 metrai po žeme. Romantiką kur žvakių šviesa, nes restorane naudojamas tik žvakių apšvietimas. Ten mūsų lauks vakarienė**, ragausime senovinių patiekalų, o mus linksmins viduramžių muziką atliekanti grupė. Nakvynė 4* viešbutyje.

2 DIENA
Pusryčiai. Vykstame į Rundalės rūmus*. Įspūdingi baroko ir rokoko stiliumi pastatyti rūmai reikšmingi ne tik Latvijoje, bet ir už jos ribų. Dėl savo puošnumo neretai vadinami Kuržemės Versaliu. Čia yra 138 kambariai, kurių interjerai atkurti iki smulkiausių detalių. Atkurti tiek reprezentaciniai kambariai ir salės, tiek asmeniniai apartamentai, hercogienės buduarai ir kita. Šalia rūmų įrengtas išpuoselėtas prancūziško tipo parkas su rožių sodu, fontanu, žaliuoju teatru ir ornamentiniais parteriais. Parkas savo struktūra primena saulę - nuo centro į visas puses spinduliškai driekiasi takai, o visą parką juosia kanalas.
Iš ištaigingų rūmų, pasuksime į tikrą latvišką... kaimą, į svečius pas „sūrio magnatus“. Pasirodo ne tik prancūzai ir italai gali didžiuotis savo gaminamai sūriais, tačiau ir mūsų „broliukai“ latviai nustebins Jus savo ūkyje gaminamų sūrių gausa. Čia išgirsime ūkio istoriją, ragausime* 10 rūšių šviežią sūrį, keptą bei marinuotą sūrius, skanausime ūkyje keptos naminės duonos ir šeimininkės salotų paruoštų iš čia pat auginamų daržovių. Beje, šeimininkė dar pašnabždėjo, kad visų atvykusių svečių lauks ir siuprizas....
Vakare sugrįžtame į Lietuvą.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
1 nakvynė 4* viešbutyje su pusryčiais

Ekskursinė programa;
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
už bilietus (*) moka pats turistas:
Art Nouveau muziejus – 5 Eur/asm., vaikai iki 7 m. – nemokamai. Gido paslaugos muziejuje – 1 Eur/asm.
Rundalės rūmai – 8 EUR/kovo mėn., 10 EUr/balandžio mėn., 11 EUR/spalio mėn.
Sūrio degustacija 7 Eur/asm
**vakarienė seniausiame restorane (būtina užsisakyti prieš išvykstant)
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu - 3 Eur asmenims iki 65 metų, 6 Eur - asmenims 65-75 metų.
Asmeninės išlaidos.

Pastabos:
Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą;
Ekskursinių objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti;
Kai kurių muziejų gidų paslaugos už papildomą mokestį;
Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas;
Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jei pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 EUR mokestis.