c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Visos kelionės

Šviesų festivalis Rygoje ir Automobilių muziejus (1d.)


Kai Latvija šventė valstybės atkūrimo  90-ąjį jubiliejų, įvyko pirmasis Latvijos šviesų festivalis "Staro Riga" ("Šviečianti Ryga") - vienas ryškiausių Latvijos sostinės renginių. Šis, tradiciniu tapęs renginys, šiemet skirtas Latvijos valstybės 101 m. paminėti. Šviesų šou, lazerių ir vaizdo projekcijos visa spalvų gama papuoš gražiausias Rygos vietas: nuo nuostabių šviesos instaliacijų parkuose, gatvėse ir aikštėse iki apšviestų pastatų fasadų bei tiltų konstrukcijų. Jei jau kada lankėtės Rygoje, tądien Latvijos sostinė nušvis dar nematytomis spalvomis. Šventė, sutraukianti svečius ne tik iš Latvijos ar kaimyninių šalių, bet ir iš visos Europos. 

KELIONĖS PROGRAMA
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į Rygos automobilių muziejų*, čia rasite didžiausią ir įvairiausią Baltijoje senųjų motorinių transporto priemonių kolekciją ir išgirsite apie jas nepaprastai įdomių pasakojimų. Tai pirmasis auto-moto muziejus buvusioje Tarybų Sąjungoje, įkurtas 1989 metais, o po trejų metų vykusios rekonstrukcijos, muziejus vėl lankytojams duris atvėrė – 2016 m. Muziejaus ekspozicija sukurta kaip pasakojimas apie unikalias motorines transporto priemones, garsias asmenybes ir garsiausius automobilių pasaulio įvykius, yra daugybė interaktyvių elementų, neleidžiančių nuobodžiauti. Pamatysime Kremliaus kolekciją, kuriai kol kas nėra analogų. Sovietų vadovai naudojo vietinius limuzinus, tokius kaip ZIL ir ZIS, šarvuotus ir neperšaunamus, svėrusius iki 7300 kg. Įspūdingą specialios, krovininės ir karinės technikos kolekcija. Dėmesio verta lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekcija, vienas jų, kalnų lenktyninis automobilis Auto Union, 1938 m. išvystė 320 km/h greitį. Muziejus didžiuojasi seniausio pasaulyje 1886 m. pagaminto Benz Patent-Motorwagen automobilio – motorinio vežimaičio replika, tarpukario Latvijos prezidento K. Ulmanio reprezentacinio automobilio Cadillac V8 antrininku, vieninteliu pasaulyje likusiu Krastin Auto automobiliu, pagamintu 1903 m. Apžiūrėsime ne tik ratuotą senovinę techniką bet ir telefonų bei radijo aparatų kolekciją.
Pavakary atvykstame į Rygą. Praėjusiais šimtmečiais Ryga buvo vadinama įvairiausiais vardais: Gintaro miestu, Šiaurės Paryžiumi, Langu į Vakarus. Visi jie tinka ir dabar, nors vargu, ar tiksliai apibūdina šį nuolat besikeičiantį miestą. Įsikūrusi ant Dauguvos upės kranto, kuria susisiekia su Baltijos jūra, Ryga yra Latvijos sostinė ir didžiausias Baltijos valstybių miestas. Rygoje keliautojai gali džiaugtis įvairia architektūra, o ypač – jugendo stiliaus pastatais. Vienos iš didžiausių pasaulyje jugendo stiliaus pastatų kolekcijos dėka Ryga yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, kaip miestas, kurio architektūroje atsispindi miesto istorija nuo pat 1201 m. iki mūsų dienų. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: Rygos pilis ir gynybinė siena, “Trijų brolių” namai, Domo katedra, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai; Šv.Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, “namas su katinu”, senamiesčio gatvelių labirintai. Laisvas laikas. 
Nuo 17:00 val. prasideda šviesos šou ir „Staro Riga“ renginiai. Festivalis tęsia Latvijos gimtadienio tradiciją - pripildyti šviesos ir džiaugsmo žmonių širdyse, nušviesdamas Rygos gatves, pastatus, parkus ir aikštes. 
Vakare išvykstame į Lietuvą.

Į kaina įskaičiuota:
Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
Kelionės vadovo-gido paslaugos;
Kelionės dokumentų sutavarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Automobilių muziejus: 10 Eur suaugusiems, 5 EUR vaikams, studentams, senjorams (virš 60m.);
vaikams iki 6 metų - nemokamai; šeimos bilietas (2 suaugę + iki 4 vaikų) - 20 Eur;
Gido paslaugos muziejuje - 1 Eur/asm;
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Asmeninės išlaidos.

Pastabos:
Ekskursinių objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti;
Kai kurių muziejų gidų paslaugos už papildomą mokestį;
Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą;
Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas;
Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jei pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 EUR mokestis.


Preliuminarūs išvykimo laikai ir vietos:
06:30 val. Kaunas, Kauno pilies, automobilių stovėjimo aikštelė 
08:00 val. Vilnius, „Forum Palace" žemutinė automobilių aikštelė (prie upės)
09.45 val. Panevėžys, išvykimas: „IKI" parduotuvės aikštelė, prie autobusų stoties